top of page

     Задум «Музичних адрес Києва» виник ще у 1982 році, коли Київ святкував свій 1500-річний ювілей. Визначна подія відгукнулася в серці, мабуть, кожного киянина бажанням чимось корисним прислужитися рідному місту. Не стояла осторонь і музична редакція Українського радіо, працівниками якої були автори і упорядники цієї сторінки в Iнтернеті – режисер Віра Горбатюк і ведуча музичних програм Алла Вишнева.

 

     З подивом і захопленням вони почали «відкривати» для себе хвилююче минуле мистецького життя Києва. Місто оживало разом з іменами колишніх його мешканців, починало звучати поліфонічно. Наповнювались втраченим змістом будинки, вулиці або майданчики просто неба, де відбувалися ті чи інші знакові події. Ця робота вилилася в серію радіопередач «Музичні адреси Києва».

 

     Вперше були зібрані мало кому відомі або ж зовсім невідомі документи і факти, що їх коментували провідні у своїй галузі фахівці – історики, філософи, мистецтвознавці, літературознавці, письменники, архітектори і, звичайно, музиканти. Цей безцінний архівний скарб золотого культурного фонду нації і сьогодні не втратив актуальності. Навпаки – він має викликати загострений інтерес багатьох небайдужих людей до своєї історії, адже на часі чимало болючих проблем захисту древнього міста від руйнації і хижацького занедбання його неповторних пам`яток.

 

     А, можливо, комусь із патріотів Києва захочеться й самому заглибитися у цю тему й відродити ще одну, а то й більше, призабутих або зовсім незнаних його музичних адрес. Тож у добрий час, друзі. Щасливих пошуків і цікавих знахідок! А вже опубліковані розповіді-екскурсії проведуть читачів по тих адресах, що їх запропоновано у цьому проекті.

 

      Автори висловлюють глибоку подяку Олександру і Костянтину Дубовенкам, Клавдії Войтех, Ларисі Лагутенко, Галині Хараз, Сергію і Денису Галушкам за поради, консультації і допомогу в оформленні Інтернет-проекту "Музичні адреси Києва".

bottom of page